Nasze wyposażenie

CEREC

CEREC to nie tylko wyposażenie ale rewolucyjny system pozwalający na skrócenie całego procesu wykonania koron ceramicznych do jednej wizyty przy jednocześnie podwyższonej dokładności. Dzięki zastosowaniu precyzyjnej technologii skanowania 3d pacjent unika licznych nieprzyjemności związanych z wykonaniem wycisku, oczekiwaniem na wykonanie korony, dopasowywaniem i poprawkami. Całość usługi odbywa się w gabinecie w ciągu jednej wizyty, podczas kiedy standardowa procedura musi być rozłożona na kilka spotkań.

Dowiedz się więcej >

mikroskop zabiegowy

Mikroskop zabiegowy

Wykorzystanie mikroskopu umożliwia przeprowadzenie leczenia tam gdzie zwykłe procedury nie dają takiej możliwości oraz pozwala na osiągnięcie nieporównywalnie lepszych rezultatów nawet standardowych zabiegów stomatologicznych, między innymi:

  • leczenia próchnicy
  • wykonywania wypełnień
  • leczenia kanałowego
  • zabiegów chirurgicznych (mikrochirurgia)
rentgen panoramiczny

Rentgen panoramiczny MyRay

Właściwe rozpoznanie sytuacji przy pomocy wysokiej jakości aparatury rentgenowskiej pozwala nam zdiagnozować wiele zagrożeń we wczesnym stadium oraz znacznie zwiększa precyzję wykonywanych zabiegów.
Każdy gabinet jest też wyposażony w rentgen punktowy.

Fotosan

Stosowany w dezynfekcji i leczeniu stanów zapalnych.

Pozwala na przeprowadzenie w bezpieczny i skuteczny sposób leczenia infekcji w jamie ustnej przy pomocy dezynfekcji aktywowanej światłem. Naświetleniu podlega substancja wrażliwa na działanie światła czerwonego (tzw. fotouczulacz), która nie wiążąc się z komórkami ludzkimi wiąże się z komórkami mikroorganizmów niszcząc je tworzonymi w trakcie naświetlania reaktywnymi formami tlenu.

laser stomatologiczny

Laser stomatologiczny Picasso

Laser Picasso wykorzystywany jest m.in. przy wybielaniu zębów z oczyszczaniem oraz w takich zabiegach chirurgicznych, jak usuwanie zmian na błonie śluzowej, redukcja przerostu dziąseł, odsłanianie implantu, podcięcie wędzidełka, zatrzymanie krwawienia itp. Użycie lasera zabiegowego pozwala na przeprowadzanie bezkrwawych zabiegów chirurgicznych, przy zmniejszonym odczuwaniu bólu. Leczenie jest szybsze, a ryzyko powikłań znacznie mniejsze niż przy standardowych technikach.

Znieczulenie komputerowe – Calaject

Znieczulenie komputerowe CALAJECT ™ to najnowsze urządzenie duńskiej firmy RONVIG do bezbolesnego znieczulenia sterowanego komputerowo. Sekretem działania systemu są inteligentne rozwiązania pozwalające na delikatne wprowadzanie roztworu znieczulającego.

CALAJECT ™ idealnie kontroluje parametry przepływu zgodnie z ustawieniami odpowiedniego programu dostosowanego do rodzaju zabiegu stomatologicznego. Zabezpiecza w ten sposób przed bólem powodowanym rozpieraniem tkanek. Nawet znieczulenia podniebienne mogą być wykonywane bez uczucia dyskomfortu i bólu.